Сонячна електростанція (СЕС) перетворює енергію сонця в електричну та здатна повністю або частково покривати споживання як приватного будинку, так і підприємства. Як працює СЕС та відбувається процес генерації – розповіли експерти YASNO.
Основними компонентами будь-якої СЕС є фотоелектричні панелі та інвертор. Панелі складаються з безлічі елементів, що містять напівпровідниковий матеріал. Коли на них потрапляє сонячне світло, відбуваються складні фізико-хімічні реакції, в результаті чого генерується постійний електричний струм. Далі інвертор перетворює його у змінний струм, який використовується для живлення будинку чи підприємства, а також для передачі в енергосистему. Саме за таким принципом працюють мережеві СЕС: вони виробляють електроенергію для потреб об’єкту, а надлишкові кВт∙год можуть відпускати у мережу за «зеленим» тарифом чи механізмом самовиробництва. Взимку, при похмурій погоді або з інших причин нестачу електроенергії навпаки можна докуповувати із зовнішньої мережі.
На відміну від мережевих автономні СЕС не мають підключення до електромережі. Такі установки обладнані акумуляторними батареями, в яких може накопичуватися і зберігатися згенерований обсяг. Між сонячною панеллю та батареєю встановлюється контролер, який регулює процес зарядки та захищає акумулятор від надмірного перезаряджання. Накопичувальними батареями також оснащені СЕС гібридного типу, які поєднують обладнання мережевої та автономної СЕС. Гібридні станції виробляють електроенергію для потреб будинку чи підприємства, накопичують її в акумуляторах, а після їх повної зарядки спрямовують надлишковий обсяг в енергосистему.
Важливими складовими СЕС також є підтримуюча конструкція, кабелі, вузол обліку з двонаправленим лічильником, а також система моніторингу, яка в режимі реального часу відстежує виробництво електроенергії та може сповістити про технічний збій. Експерти YASNO допоможуть підібрати конфігурацію обладнання окремо для кожного об’єкта в залежності від типу СЕС, технічних умов та побажань клієнта.
«Сонячна електростанція не потребує особливих умов обслуговування, а щоб вона працювала справно протягом всього періоду експлуатації, варто довірити її будівництво професіоналам. YASNO реалізував низку проєктів, які вже допомагають їх власникам заощаджувати витрати та отримувати додатковий дохід. До кожного замовлення ми підходимо індивідуально і враховуємо усі фактори, від яких залежить ефективність роботи СЕС», - сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.